Konto osobiste w Polsce dla Ukraińców

Szacuje się, że około 1,2 mln Ukraińców pracuje w Polsce. Dodatkowo napływa duża liczba studentów z tamtych rejonów. Polskie Banki dostrzegły zapotrzebowanie na rachunki osobiste i coraz bardziej otwierają się na wschodnich klientów. Co więcej, dużo usług jest dostępnych w ich ojczystym języku. Wcześniej cudzoziemcy, którzy planowali założyć konto, zmagali się z wieloma utrudnieniami. Jednak to przeszłość. Świat idzie do przodu, banki również.

Od czego zacząć zakładanie konta w banku?

Możliwości otwarcia konta osobistego jest wiele. Począwszy od oddziału jak i przez internet, infolinię czy też aplikację mobilną. Niestety większość wniosków wypełnionych online przez obcokrajowców jest odrzuconych. Warto wybrać się bezpośrednio do punktu. Podpisanie umowy też wymaga wizyty w oddziale. Banki niechętnie wysyłają karty za granicę. Ponad 14 banków umożliwia prowadzenie konta osobistego Ukraińcom ze statusem rezydenta. Zasady, które określają otwarcie rachunku osobistego są wytyczone przez wewnętrzne regulacje danej instyucji. Natomiast teraz wiele instytucji wychodzi naprzeciw klientom i umożliwia spotkanie w oddziale z doradcą, z którym można porozumieć się po ukraińsku. Jest też możliwość rozmowy z konsultantem infolinii. Wzory dokumentów również można otrzymać w ojczystym języku.

Na co uważać zakładając konto bankowe przez obcokrajowca?

Niektóre banki zawierają istotne informacje na samym końcu, których większość z nas nie czyta. W obcym kraju zawsze jest ciężej załatwić biurokratyczne sprawy. Do tego dochodzi bariera językowa i większa możliwość ewentualnych nieporozumień czy niedopowiedzeń. Dlatego warto zapoznać się z dokładnymi informacjami dotyczącymi wymagań stawianych cudzoziemcom i skontaktować z konsultantem infolinii lub internetowego czatu. Zawsze jest możliwość spotkania z doradzcą w oddziale. Część instytucji wprowadza obsługę w języku obcym. Najczęściej w dużych miastach jest taka możliwość. W przypadku tych mniejszych, obcokrajowcy muszą sami zadbać o tą kwestię i przyjść do banku z tłumaczem.

konto dla ukraińca

Konto osobiste w Polsce, zaletyposiadania przez Ukraińców imigrujących w celach zarobkowych

 

Większość przyjezdnych ma określony cel przyjazdu do Polski. Zazwyczaj kwestie zarobkowe zmuszają do opuszczenia kraju. Chęć zarobku oraz odłożenia pieniędzy to główne powody przyjazdu. Konto osobiste może znacząco ułatwić to zadanie. Systematyczne wpłaty zilustrują ilość odłożonych pieniędzy. Dodatkowo mamy pewność, że niczego nie przeoczymy, nie zgubimy lub nikt nas nie okradnie. Po prostu zgodnie z planem, pieniądze będą odłożone.

 

Wypłaty za pracę prosto na konto

Większość pracodawców przelewa wypłatę na konto. Zazwyczaj odpowiedni dział w firmie zajmuje się tą kwestią. Mało kiedy szef zajmuje się wypłatami. Co więcej, mało kiedy gotówka jest praktykowana, ze względów praktycznych. Oczywiście nie powinno być problemu, jeśli uprzemy się akurat na tą formę. Natomiast zazwyczaj wiąże się to z dodatkowym załatwianiem i formalnościami. Pracodawcy łatwiej zlecić przesłanie przelewu, dzięki czemu też ma potwierdzenie wykonania płatności. Dodatkowo posiadanie konta osobistego w Polsce pokazuje, że przyjazd jest na stałe i poważnie traktujemy pobyt. Może to być dodatkowym atutem i zwiększyć szansę na dostanie pracy. Co więcej, dzięki temu mamy możliwość robienia przelewów bliskim, bez bawienia się w przesyłanie ich pocztą. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma korzystania z pieniędzy.

 

Czym się kierować przy wyborze najlepszego konta dla obywatela Ukrainy?

Warto zapoznać się z ofertą banków i rozeznać, które oferują założenie konta osobistego dla obcokrajowców. Niektóre placówki oferują doradztwo w innych językach. Nawet jeśli dobrze rozumiesz język polski, postaraj się znaleźć oddział, w którym doradzą Ci w Twoim języku. Porównaj propozycje oraz ewentualne koszty prowadzenia konta. Najpierw ustal swój cel i określ co jest dla Ciebie najistotniejsze. Łatwiej będzie wytypować bank z najodpowiedniejszą ofertą. Na rynku jest masa konkurencji i mnóstwo opcji, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Lepiej poświęcić trochę czasu i zrobić research, wybrać tą najkorzystniejszą ofertę, w której nie będzie dodatkowych opłat lub innych trudności typu wypłaty lub wpłaty środków tylko w określonych bankomatach. Na dłuższą metę te kwestie są istotne. Jeśli nie wszystko rozumiesz lub coś jest niejasne, skonsultuj się z odpowiednią osobą. Założenie konta nie jest ekstremalnym wyczynem, ale początki w obcym kraju bywają trudne, więc lepiej nie dokładać sobie stresu i mieć pewność, że wszystko jest tak jak powinno być.

 

Wszystko po kolei, czyli najlepsze konto bankowe dla Ukraińca

Jeżeli przyjechałeś do Polski na stałe, warto rozważyć założenie konta osobistego w Polsce. Ułatwi Ci to start, prowadzenie rachunków oraz po prostu życie. Dzięki internetowi, bez wychodzenia z domu, możesz porównać oferty i wybrać bank, w którym chcesz założyć konto. Dowiedz się, czy jest możliwa obsługa w Twoim języku. Istnieje mnóstwo rankingów oraz forów, dzięki, którym dowiesz się co się najbardziej opłaca i jak inni wybierają. Warto z tego skorzystać. Dowiedz się jakie dokumenty musisz dostarczyć i umów się na wizytę w oddziale. Jeśli chcesz założyć konto online, polecamy sprawdzenie oferty na konto Przekorzystne w Banku PEKAO SA, który posiada bardzo atrakcyjną ofertę dla Ukraińców takich jak: dokumenty w języku Ukraińskim i Infolinia Obsługi Klienta w języku ukraińskim