Bankowe konto młodzieżowe działa praktycznie na takich samych zasadach, jak klasyczne konto indywidualne. Z tą różnicą, że prawnym jego właścicielem jest rodzic lub opiekun niepełnoletniej jeszcze osoby. Banki kuszą coraz to lepszymi ofertami i nowościami. Szeroki wybór oraz brak znajomości tematu, przysparza dodatkowego kłopotu. Łatwo pogubić się w nadmiarze tych informacji. Co jest realnie istotne, przy wyborze młodzieżowego konta bankowego? Czym warto się sugerować? I co jest najbardziej kluczowe, szukając idealnego konta dla studenta?

Zacznijmy od początku – od czego warto zacząć?

Zanim zaczniemy poszukiwania, warto odpowiedzieć sobie na pytanie. Na czym najbardziej nam zależy, w jakim celu chcemy założyć konto? Zalet posiadania konta młodzieżowego jest cała masa. Zaczynając od błyskawicznego płacenia za zakupy na aukcjach, możliwością płatności telefonem, czy też nauką zarządzania swoimi pieniędzmi. Istotne jest, by wytypować swoje cele. Zależy Ci na darmowych przelewach krajowych czy wolisz mieć dostęp do płatności mobilnych? Ustalenie swoich priorytetów, pomoże Ci wybrać najlepszą opcję.

Co jest najstotniejsze przy wyborze konta młodzieżowego?

W internecie z łatwością znajdziemy rankingi oraz tabelę z porównaniem najlepszych kont młodzieżowych, które ułatwią podjęcie decyzji. Przed założeniem rachunku warto sprawdzić kilka istotnych informacji, czyli funkcjonalności, dostępności usług, a także opłaty. Do najważniejszych aspektów zaliczymy: wysokość opłat za kartę, prowadzenie rachunku i za przelewy; swobodny dostęp do pieniędzy (bankomatów, aplikacji mobilnych) oraz dodatkowe korzyści typu rabaty, promocje i oferty specjalne
Ranking kont młodzieżowych powstał z myślą o rodzicach i nastolatkach, którzy poszukują taniego i prostego w obsłudze rachunku bankowego. Tego typu konta są dostępne w ofercie banków, ale różnią się wysokością opłat i zakresem usług dodatkowych.
Pierwsze konto młodzieżowe jest początkiem przygody młodzieży z bankowością, nie mając doświadczenia w obsłudze i funkcjonowaniu rachunkowości, młodzi doceniają prostotę w obsłudze. Brak skomplikowanych działań oraz jasna, przejrzysta aplikacja jest na liście atutów.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze konto bankowe?

g

Funkcje & Możliwości mobilne

Promocje i premie

R

Ocena banku

Powyższe czynniki i wiele innych uwzględnililiśmy tworząc nasz ranking kont dla młodych, który dostępny jest na końcu tego wpisu.

Darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Dużo młodych korzysta z tradycyjnych przelewów przez internet i ceni sobie brak opłat za tą funkcję. Wsród młodych panuje trend rozliczania się co do złotówki, a płatność za drobny przelew mija się z celem. Kolejnymi ważnymi parametrami, które wpływają na atrakcyjność rachunku jest brak opłat za wypłaty i wpłaty we wszystkich bankomatach krajowych. Większość banków dla młodzieży i studentów oferuje tą funkcję za darmo z niektórymi wyjątkami. Warto doczytać warunki umowy i zorientować się, które bankomaty wchodzą w ten zakres.
Za darmo to za mało! Oprócz darmowej usługi młodym zależy na dodatkowych bonusach i profitach. W walce o klienta, banki wymyślają coraz to nowsze dodatki, a młodzież na tym korzysta.

Całkowicie bezpłatne konto dla studentów.

A na czym najbardziej zależy studentom, czym sugerują się, wybierając konto dla studenta? Większość studentów jest zależna finansowo od rodziców lub pracuje częściowo na pół etatu. Przysłowiowy studnet liczy każdy grosz i łapie się na wszystko, co jest po prostu darmowe. Okazuje się, że ten czynnik jest najistotniejszy przy wyborze banku, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom i proponują praktycznie bezpłatne korzystanie z usług. Zdecydowana większość oferuje prowadzenie konta za 0 zł. Całkowicie bezpłatne konto dla młodych to darmowe przelewy i prowadzenie rachunku, brak opłat za obsługę internetową oraz za kartę bankomatową. A właśnie na tym najbardziej zależy studentom.

Wymarzone konto studenckie

Do funkcjonalności i ważnego czynnika, zaliczymy brak opłat za przelewy w kraju oraz wypłaty środków z bankomatów. Podstawowym kryterium wyboru konta młodzieżowego są związane z nim ewentualne koszty. Dlatego zgodnie można przyjąć, że konto dla studenta powinno być bezwarunkowo bezpłatne. Jednak praktycznie wszystkie banki oferują prowadzenie takiego konta za 0 zł. W takim razie czym sugerować się i na którą ofertę zdecydować przy tak dużej konkurencji? Dobrym pomysłem jest zrobienie researchu wsród rodziny i znajomych. Posiadanie konta w takim samym banku, na przykład z rodzicami może być dużym ułatwieniem. Przelewy są dostarczane niemal od razu. W kryzysowych sytuacjach może okazać się zbawienne.

Trudny wybór przed, którym stają młodzi ludzie wybierający pierwsze konto młodzieżowe.

Wybierając konto warto wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, przede wszystkim te związane z kosztami oraz umożliwiające dostęp do różnych funkcji. W dobie ogromnej konkurencji i przeróżnych opcji najlepiej skorzystać z czegoś poleconego przez bliskich. Początki korzystania z rachunku mogą być trudne, choć wiemy, że dla młodzieży aplikacje i smartfony nie mają tajemnic. Dla młodzieży – pierwsze konto młodzieżowe może być pierwszą lekcją dysponowania i zarządzania pieniędzmi.

Ranking kont bankowych dla młodych osób