Po pierwsze alerty od BIK, czyli „Przezorny zawsze ubezpieczony”

 

W niepewnych czasach przywiązujemy dużo większą uwagę do ryzyka związanego z utratą naszego majątku. Na przeciw naszym oczekiwaniom wychodzą z ofertami liczne instytucje, gdyż sam bank czy bankowy fundusz gwarancyjny, nie uchroni nas przed wyłudzeniem pieniędzy naszym kosztem. W dobie kryzysu w odpowiedzi na potrzebę szybkiego zarobienia pieniędzy, przez osoby zadłużone lub te, które straciły pracę, pojawia się wiele „okazji”, które są po prostu oszustwami żerującymi na łatwowierności ludzi. W tej sytuacji ciekawą propozycją okazuje się Alert BIK.

Pamiętaj! Zwróć teraz szczególną uwagę na nie podawanie swojego numeru PESEL czy dowodu osobistego osobom postronnym, nie zostawiaj dowodu w wypożyczalniach sprzętu wodnego i nie odpowiadaj na maile typu SPAM ( Jeśli król Burkina Faso oferuje Ci darowiznę miliona dolarów). Podsumowując nie ma cudownych okazji i nie zarobisz pierwszego miliona w miesiąc przez internet z obcą osobą, szybciej ta osoba Cię wykorzysta i oszuka!

Alert BIK to forma powiadomienia SMS lub e-mail od Biura Informacji Kredytowe. Alert polega na tym, że jeśli jakaś instytucja(która ma umowę z BIK, nie chwilówki) pobiera dane na Twój temat z BIK to BIK przesyła Tobie informacje o takiej sytuacji. Jeśli to nie Ty bierzesz przysłowiowy „kredyt” to występujesz do prokuratury o status pokrzywdzonego i dużo szybciej reagujesz na zaistniałą sytuację. W konsekwencji ubiegasz się o status pokrzywdzonego i dużo łatwiej jest nie spłacać kredytu, którego nie zaciągnąłeś. Kliknij tutaj i sprawdź aktualną ofertę na ALERT od BIK.

 

Jeśli chcesz na bieżąco monitorować Twoje wskaźniki w BIK i korzystać z usługi alertu BIK, sprawdź ofertę PAKIETU BIK

Pakiet to kompleksowa usługa od BIK, w której otrzymujesz ALERTY BIK opisane powyżej. Dodatkowe możesz na bieżąco monitorować własny wskażnik w BIK, jest to ważne, gdyż wskaźnik pokazuje tak na prawdę Twoją wiarygodność wszystkim instytucją, które sprawdzają Cię w BIK. Zawsze możesz sprawdzić własne wskaźniki i trochę „popracować” nad ich poprawą (zakładając lokatę, czy spłacając w terminie zobowiązania). Dodatkowe w pakiecie otrzymujesz 12 możliwości na pobaranie raportu o Twoich zobowiązaniach w trakcie roku. Sprawdź teraz ofertę BIK PAKIET.

alert BIK

Monitoruj sytuację np. używając alertów BIK

Bądź na bieżąco z szybko zmieniającą się sytuacją, bądź czujny!

Kontroluj poziom zadłużenia i oszczędzaj pieniądze

W czasach, gdy skutki kryzysu gospodarczego są widoczne, nie zadłużaj się nadmiernie. Postaraj się stworzyć „poduszkę finansową”, czyli zaoszczędź sumę pieniędzy na gorsze czasy.

Dywersyfikuj inwestycje & nie lokuj wszystkich oszczędności na jednym koncie w banku, wybieraj najbezpieczniejsze banki

Inwestując w różne aktywa na różnych rynkach zminimalizujesz ryzyko!

Ogranicz ryzyko i minimalizuj straty!

Po drugie, ubezpiecz siebie i dzieci.

Ubezpieczenie NNW (Następstw nieszczęśliwych wypadków) to rodzaj ubezpieczenia, którym objęte jest zdrowie i życie człowieka. W trudnych czasach, dużo łatwiej popaść w pętle zadłużenia, w szczególności w przypadku utraty pracy, lub po nieszczęśliwym wypadku. Jeśli chcesz ograniczyć ryzyko poniesienia straty to ciekawą opcją wydaje się ubezpieczenie NNW, sprawdź poniżej szerokie spektrum oferty Generali.

ubezpieczenie nnw

Ubezpieczenie NNW Sprawdź Teraz

Przeanalizuj które ubezpieczenie wybierzesz, wysokość sumy ubezpieczenia rośnie wprost proporcjonalnie do składki ubezpieczenia.

Po trzecie, lokuj oszczędności w kilku bezpiecznych bankach.

 

Bezpieczny solidny bank to podstawa

Analizując rankingi banków, oceny(ratingi) banków i sytuację geopolityczną, należy wybrać solidny bank o ugruntowanej pozycji na rynku i dobrej perspektywie. Poniżej przedstawiamy naszą opinię i nasz wybór, musimy jednak zaznaczyć, iż obecnie sytuacja zmienia się szybko. Wielu inwestorów i analityków przewiduje możliwość wystąpienia kryzysu gospodarczego, zatem nie da się jednoznacznie przewidzieć, który bank jest najbezpieczniejszy, ze względu na niestabilną sytuację, z drugiej strony nie można bagatelizować sytuacji i należy dążyć do minimalizowania ryzyka.

Lokowanie oszczędności w kilku bankach

Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje środki wyłącznie do określonych poziomów, dlatego warto posiadać kilka kont. W trudnych czasach, gdy sytuacja banków może się pogorszyć (spadające zyski, problemy klientów), pomyśl o rozłożeniu oszczędności na kilka bezpiecznych kont. Zawsze z któregoś konta będziesz mógł wypłacić środki i utrzymać płynność. Bank może mieć niedobór gotówki, lub problemy techniczne o czym się przekonaliśmy. W najgorszej sytuacji, bank z dużymi problemami może przestać wypłacać środki, co zdarzało się w najnowszej historii w krajach UE.

Podejście inwestora stawiającego na ultra bezpieczeństwo

Od kilku lat coraz częściej zyskuje na popularności podejście w stylu preppers. Inwestycje polegają na zapewnieniu sobie dostaw żywności we własnym zakresie (zapasy, własne warzywa i owoce itp.). Pieniądze są lokowane w wysoce zdywersyfikowany sposób, inwestorzy lokują pieniądze w różnych akcjach, obligacjach, ETF-ach, REIT-ach, złocie, kryptowalutach, nieruchomościach i gotówce w kilku krajach. Tak szeroka dywersyfikacja pomaga ograniczyć ryzyko utraty dużej części kapitału w trudnych czasach.

Najbezpieczniejsze banki,  w dobrej i stabilnej sytuacji (zestawienie i analiza własna):

bank pekao

Bank Pekao

Bank w którym warto posiadać konto oszczędnościowe, sprawdź teraz atrakcyjną aktualną ofertę.

Kliknij i Załóż konto teraz.

Bank PKO

PKO Bank Polski

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski to największy polski bank. Solidna stabilna pozycja, bardzo dobry rating i stabilna perspektywa to najważniejsze atuty tego banku. Naszym zdaniem to najbezpieczniejszy bank w Polsce, w którym warto posiadać konto.

Kliknij i Załóż „PKO KONTO ZA ZERO” teraz.

Jak zacząć oszczędzać i mieć „poduszkę finansową” na gorsze czasy?

 

i

Jak zaoszczędzić pieniądze?

  1.  Odkładaj co miesiąc nie dużą sumą na osobne bezpieczne konto.
  2.  Zrezygnuj z jednej z przyjemności (wyjście do restauracji/wyjazd) w miesiącu, zaoszczędzone pieniądze przelej na nowe osobne konto na którym oszczędzasz.
  3. Unikaj subskrypcji i abonamentów, które wyciągają z Ciebie pieniądze co miesiąc.
  4. Kupuj dobra konsumpcyjne za gotówkę, nie na kredyt.
  5. Spróbuj dorobić po godzinach, dodatkowe pieniądze przelej na konto oszczędnościowe.
  6. Korzystaj z promocji w sklepach!
  7. Nie korzystaj z wynajmu długoterminowego ruchomości, który tylko drenuje Twój porfel co miesiąc.
  8. postaw sobie jasny cel, zapisz cel i oszczędzaj na coś konkretnego.