Zakładanie konta bankowego podczas pandemii – nowa era bankowości przez internet.

Izolacja, unikanie kontaktów z nieznajomymi, utrzymywanie odległości w przestrzenni publicznej to rzeczywistość, z którą musiały się zmierzyć prawie wszystkie sektory naszej gospodarki. Przedsiębiorstw i korporacje, które potrafiły szybko dostosować się do zmieniających się warunków, mogą przetrwać, niektóre nawet generują większe zyski, gdyż ich konkurencja jeszcze się nie dostosowała do funkcjonowania w dobie koronawirusa. Pandemia nie ominęła sektora bankowego w Polsce, przymusowy lockdown silnie ograniczył dostępność do placówek banków, oraz zniechęcił potencjalnych klientów do wizyty w bankach.

Kryzys to czas, w którym jesteśmy zmuszeni do podjęcia działań pod presją czasu.

W odniesieniu do koronawirusa i sektora bankowego, koronawirus wymusił zaproponowanie klientą lepszej, szerszej i łatwiejszej obsługi przez internet. Bankowcy obsługując aktualnych klientów zdalnie nie spoczęli na laurach i zaproponowali szereg rozwiązań w celu pozyskania nowych klientów przez internet.

alior bank

Jak założyć bezpiecznie konto przez internet w Alior Bank?

W najnowszej ofercie dostosowanej do potrzeb klientów w czasie pandemii znalazły się rozwiązania pozwalające założyć konto bez wizyty w banku. Naszym zdaniem najciekawsze propozycje to:

 • Wideo weryfikacja podczas rozmowy z konsultantem Alior Bank
 • Przelew weryfikacyjny z innego banku
~

Najbezpieczniej jest założyć konto bez wizyty w banku

Obecnie klienci banków dążą do ograniczenia ilości wizyt w banku, naprzeciw klientą wyszły banki, z nanjnowszą rozbudowaną ofertą usług online. Obecnie wiele ofert zdalnych jest dużo lepszych online, niż w placówkach.

Porównywarka kont bankowych przez internet z wyszczególnieniem kont, które bezpiecznie założysz przez selfie, konferencje online, czy przelew weryfikacyjny.

Czas pandemii to szczególny okres, w którym rośnie liczba transakcji, które zawieramy online, częściej płacimy kartą i rzadziej narażamy się na kontakt z drugim człowiekiem. W trudniejszej sytuacji znalazły się osoby, które nie korzystają z bankowości online lub nie posiadają konta bankowego(wg. NBP.pl ponad 15% Polaków nie posiada konta bankowego). Właście dla takich kleintów banki proponują oferty założenia konta na selfie lub weryfikując klienta podczas video rozmowy.

Naszym zdaniem nikt nie może przewidzieć jak rozwinie się sytuacja związana z koronawirusem, więc warto posiadać choć jedno konto bankowe do transakcji. Podczas pierwszej fali pandemii część firm kurierskich zachęcała do unikania płatności za pobraniem, niektóre sklepy bankowe przestały tymczasowe oferować płatność przy odbiorze gotówką. Jeśli sytuacja powróci, podczas drugiej fali pandemii powyższe podejście może się nasilać.

Banki, które oferują innowacyjne założenie konta zdalnie przez internet:

Konto na selfie/filmik:

Bank Millennium

Bank PEKAO

BNP PARIBAS

Citi Handlowy

Credit Agricole

ING

 mBank

Weryfikacja podczas video rozmowy:

Alior Bank

 

Dlaczego warto posiadać kilka rachunków bankowych w niepewnych czasach?

 

 • Na twoim koncie Bankowy Fundusz Gwarancyjny daje gwarancje w całości do 100.000 EUR
 • Dywersyfikacja miejsca lokowania kapitału
 • To prawie nic nie kosztuje
 • Poszerzenie dostępnego zakresu usług
 • Chęć porównania różnych kont bankowych
 • Podział finansów i motywacja do oszczędzania
 • Będziesz miał łatwiejszy dostęp do pieniędzy (banki mają przerwy techniczne)
 • niezależonść finansowa
 • Możliwość korzystania z premii i promocji
najbezpieczniejsze konto bankowe

Dodruk, konfiskata, inflacja

Jeszcze kilka lat temu była dla nas  nie do wyobrażenia sytuacja, w której Polska prowadzi tak duży dodruk pieniądza, wraz z szeroką polityką socjalną.

Gigantyczna tarcza antykryzysowa do walki z negatywnymi skutkami koronawirusem umożliwiła stała się przyczyną dodruku, czego konsekwencje naszym zdaniem będziemy odczuwać przez lata.

w

Zastanów się czy Twój bank spełnia twoje oczekiwania i jest solidnie przygotowany na drugą falę pandemii

Jeśli masz jakiekolwiek najmniejsze wątpliwości, zastanów się jak można to zmienić. Naszym zdaniem warto mieć 2-3 konta bankowe na niepewne czasy i gotówkę. Sprawdź teraz aktualną promocję na konto osobiste w Alior Banku.